PVB. OVIDII NASONIS Fastorum Lib. VI. Tristium Lib. V. De Ponto Lib. VIII

Main Author: Ovidius, 43 př. Kr.-asi 18 po Kr
Corporate Author: Weigand Han Erben
Other Authors: Micyllus, Jakob, 1503-1558, Ptolemaios, Klaudios, asi 100-178, Leonico Tomeo, Nicolò, 1456-1531
Format: Books
Language: Latin
Greek, Ancient (to 1453)
Published: FRANCOFVRTI AD Moenum : impensis haeredum Vuigandi Galli 1575
Subjects:
Item Description: Rok vydání římskými číslicemi: "M. D. LXXV."
V impresu na titulní straně pouze místo a rok vydání, na pposlední tištěné straně kolofon: "IMPRESSVM FRANCOFVRTI AD MOENVM, impensis haeredum Vuigandi Galli. M. D. LXXV."
Chybné stránkování: strana 247 je označena číslem 24, s. 297 číslem 397
Na titulní straně dřevořezový signet (kohout), podobný signet na poslední tištěné straně, roky vydání na titulní straně i v kolofonu oddělen krátkou linkou. Na s. 3 konturová iniciála T na ozdobném pozadí, jinde v textu plné iniciály ve volném prostoru, živá záhlaví, poznámky v margináliích, signatury, kustody, arabská paginace v horních vnějších rozích.
Note (ownership history): Na rubu prázdného listu za přední předsádkou rkp.: "Cybulka Joannis 1832."; na titulní straně oválné razítko s legendou "Bibliotheca Collegii C.S.S.R. Budvicensis"
Note (binding): Vazba z 18. století, celokožená na lepenkových deskách, šití na tři pravé vazy, kolem vazů zlacené linky a linky z teček, v horní části hřbetu červený, zlacenými linkami zdobený štítek s vytlačeným a zlaceným titulem, červená celoplošná ořízka, zelená lacetka, na přední desce novodobý papírový štítek se zoubkovanými okraji a modrým lemováním se signaturou "Filologie č. 33.", pod tím starší podobný štítek; hřbet trochu popraskán, místy odřeno
Physical Description: 429 stran, 1 nečíslovaná strana : ilustrace ; 8°
Books
Table of Contents:
  • CL. PTOLEMAEI INERRANTIVM STELLArum significationes /
  • per Nicolaum Leonicum e Graeco translatae.
  • strana 411-429